شرکت داری
شعار سال 98

سخن اول مدير وب سايت

دوشنبه 21 اسفند 1396 اخبار و رویدادها دیدگاه: 12

به نام خدا

سيد فريد بلادي هستم، مشاور و مجري کليه امور شرکت داري. مي خواستم دقايقي وقت گرانبهاتون را بگيرم و خودم را خدمتتون معرفي کنم:

بنده 25سال در شرکت هاي مختلف دولتي، خصوصي، پيمانکاري، مهندسين مشاور، بازرگاني و غيره و در رده هاي مديريتي کار کردم، و همزمان شرکت هایی را بعضی وقتها به صورت موازی با کارهای دیگه و حدود 20 سال به صورت مستقیم داشتم و در اين سالها، از ديدگاههاي مختلف، کسب و کارها را ديده و تجربه کردم.  

در تمام اين سال ها، ايده هاي مختلفي داشتم، ايده هام را به محصول و خدمت تبديل کردم و براي عرضه آنها، شرکت هاي مختلفي را ثبت، راه اندازي و مديريت کردم و آنها را توسعه دادم.

در حال حاضر مديرعامل و رئيس هيئت مديره شرکت پتساکو هستم که در زمينه بازسازي، مهندسي معکوس و ساخت انواع قطعات و تجهيزات صنعتي فعاليت مي کنه.

در بعضي سال های قبل به دلايل مختلفي که در سال هاي اول تجربيات کمتري داشتم، مطالعات زيادي نداشتم و ارتباطات خوبي را جهت انجام کارهاي غير تخصصي ( ستادي = اداري، مالي، حقوقي، مالياتي، بيمه اي، بانکي، بازرگاني، تبليغات و ... ) شرکتم نداشتم، بعضي مواردي پيش اومده و توسط ادارات ماليات، ارزش افزوده، بانک و تامين اجتماعي جريمه هاي سنگيني شدم و به ناچار مجبور به پرداخت ديون مربوطه شدم. بعضي اوقات مورد شکايت پرسنل قرار گرفتم، با بعضي از پيمانکارهام و يا تامين کنندگانم که تو کارشون سهل انگاري کردند و يا تعهداتشون را به خوبي و با صداقت انجام ندادند، چون قراردادهائي را که باهاشون مي بستيم يا کامل نبود و يا اينکه ما آن را به کاملي انجام نميداديم، از خيلي جهات و خيلي طرق مرتبا با مشکلاتی مواجه شدیم.

برخی اوقات وام و تسهیلاتی را از بانک دریافت کردم و به موقع توان پرداخت را پیدا نکردم و باز هم خسارت و خسارت و خسارت. 

دوستان عزيزم، شرکت داری یک کار ساده و ابتدائی نیست، شرکت داری، کاريست بسیار پیچیده و حساس. اگر به درستی نتونيم شرکتمان را راه اندازی کنیم، يا آن را مدیریت کنیم، یا قوانین مالیات و بیمه و بانک و غیره را ندونیم، اگر نحوه درست استخدام کردن پرسنل را ندونیم و قرارداد پرسنل را به درستی نتونیم ببندیم، اگر ندونیم چه زمان و از کجا و به چه طریقی تسهیلات بانک را دریافت کنیم، اگر مشاور شرکت داری خوبی در کنارمان نداشته باشیم و هزاران اما و اگر دیگه، متاسفانه داریم می پذیریم که جریمه بشیم و خسارت ببینیم و عقب بیفتیم و شکست بخوریم. 

اما ما چرا نباید یک شرکت را به درستی انتخاب کنیم؟ چرا نباید شرکت را به درستی راه اندازی کنیم و زیرساخت های شرکتمون را به درستی بچینیم؟ چرا نباید مثل بعضی شرکت های بین المللی، جهانی نشیم؟ چرا عمر شرکت ما خیلی وقت ها حتی به یک سال هم نمیرسه و باید شکست را تجربه کنیم و تعطیل کنیم؟ چرا وقتی که مجبور شدیم شرکتمون را تعطیل کنیم، نباید کارنامه خوبی داشته باشه و برندی ایجاد کرده باشیم تا بتونیم شرکت را به جای تعطیلی، به کسی دیگه واگزار کنیم تا هم درآمدی از محل فروشش کسب کرده باشیم و هم زحماتی را که براش کشیدیم به هدر نداده باشیم؟ چرا باید ادارات مختلف که باید حامیان ما باشند و باعث زندگی بهتر و موفقیت ما بشند، را ما بدمون بیاد ازشون ؟ چرا باید تسهیلات گران قیمتی را بگیریم و خودمون را طوری نساخته باشیم که نتونیم تسهیلات ارزان قیمتی برای راه اندازی یا توسعه کارهامون بگیریم؟ چرا نباید از امتیازات دولت برای شرکتمون، مثل گرفتن زمین دولتی استفاده کنیم و خیلی چراهای دیگه؟ 

من این نوید را به شما عزیزان میدم که بنده و تیم ها و زیر مجموعه های ما الآن به صورتی شکل گرفته که بتونه به تمام این چراها، پاسخ درست بده و نزاره از هیچ طریقی شما متضرر بشید، یا شرکتتون را تو میانه راه رها کنید و کسب و کارتون را از دست بدید.

ما خوب میدونیم که مثل گذشته ما، شما مدیران و مالکین شرکت ها، مدام درگير حل کردن مشکلات جاري شرکتتون هستید، بايد براي تامين حقوق پرسنل و هزينه هاي شرکت و توليد، درآمد کسب کنید، استراحت کنید، ورزش کنید، آرامش داشته باشید و طبیعتا وقتی برای مطالعه زیاد ندارید، کما اینکه من توصیه میکنم حتما مطالعه را در دستور کار خودتون قرار بدید، کتاب های مختلف مدیریتی، روانشناسی و غیره را مطالعه کنید، اما خودتون را نگران مطالعه هزاران نوع کتاب نکنید و سر در گم نشید، مجموعه ای را که ما طراحی و شروع به کارش کردیم، تمام امتیازات خوب را برای شما به ارمغان میاره و شما را از مطالعه هزاران کتاب با عناوین مختلف بی نیاز میکنه تا بتونید بیشتر برای تخصص اصلی شرکتتون و تخصصتون وقت بزارید و درآمد کسب کنید.

من از شما دعوت می کنم به مجموعه شرکت داری بپیوندید و یک کار و زندگی خوب را برای خودتون درست بکنید و برای اینکار باید تمامی مطالب وب سایت ما را به خوبی مطالعه کنید تا از کلیه خدمات و محصولات ما آگاهی پیدا کنید و بتونید بهترین استفاده را از امکانات و توانائیهای ایجاد شده توسط تیم ما ببرید. می تونید تو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام ما عضو بشید، در وب سايت عضو بشيد و خبرنامه ها و اطلاعاتی را که در جهت خدمت به خود شماست را در جریانش قرار بگیرید. شما را به خدای بزرگ می سپارم. خدانگهدار.

google+

linkedin

فرید بلادی
`

نویسنده: فرید بلادی

سيد فريد بلادي موخر مشاور و مجري کليه امور شرکت داری- مولف عمرنامه مدير عامل شرکت پتساکو

دیدگاه ها