به گردهمایی سهامداران و مدیران که به‌منظور تصمیم‌گیری درباره مسائل مهم شرکت برگزار می‌گردد، مجمع عمومی اطلاق می‌شود. مجامع شرکت‌ها معمولا باید سالی یک‌بار، یا آن‌طور که در اساسنامه پیش‌بینی‌شده است، برای رسیدگی به ترازنامه و صورت سود و زیان سال مالی قبل و صورت دارایی و مطالبات شرکت و صورتحساب دوره عملکرد دوره‌ای شرکت و رسیدگی به گزارش مدیران، اعضای هیئت‌مدیره، بازرسان و سایر امور مربوط به حساب‌های سال مالی تشکیل شود.

رئيس هيئت مديره شرکت داري ( شرکت خدمات مديريت بي همتا ) ، به صورت همزمان رئيس هيئت مديره شرکت تعاوني ساماندهندگان آبکار پارسيان بوده و با 25 سال سابقه کار در شرکت هاي بزرگ، تخصص و تجارب ويژه اي در برگزاري مجامع و تنظيم صورتجلسات شرکت هاي بزرگ ( بالاتر از 500 نفر ) را دارد. در صورتيکه تمايل داشتيد، کارهاي برگزاري مجامع عمومي يا فوق العاده شرکت خود را، با تمام جزئيات به ما بسپاريد، ضمن تشکر پيشاپيش از شما دعوت مي کنم با شماره 44844811-021 تماس گرفته و يا در هر ساعت از شبانه روز با پيام رسان هاي مختلف به شماره ايشان ( سيد فريد بلادي مؤخر ) 09126185306 پيام ارسال فرموده و مراتب دستورات خود را به ما ابلاغ فرمائيد. قطعا ما با تجارب تخصصي در اين زمينه و ساير امور شرکت داري، مي توانيم به عنوان تيم هاي همکاري مديريت شرکت شما قرار گرفته و انجام وظيفه نمائيم.

قوانین کلی برگزاری مجامع شرکت‌ها

یکی از قوانین برگزاری مجامع شرکت‌ها مربوط به زمان و نحوه اطلاع‌رسانی آن‌هاست. بر این اساس هیئت‌مدیره شرکت موظف است حداقل ۱۰ روز قبل از برگزاری مجمع، آگهی برگزاری آن را در روزنامه کثیرالانتشاری که به‌عنوان روزنامه رسمی شرکت انتخاب ‌شده، منتشر کند تا سهامداران از این موضوع مطلع شوند. لازم است بدانید سهامداران شرکت، متناسب با میزان سهم خود، در مجامع حق رأی دارند.

همچنین قبل از تشکیل مجمع هر سهامداری که مایل به حضور در این جلسه باشد باید با ارائه ورقه سهم متعلق به خود به شرکت مراجعه کرده و مجوز ورود را دریافت کند. فقط سهامدارانی می‌توانند در مجمع شرکت کنند که مجوز ورود را دریافت کرده باشند. البته سهامداران ممکن است شخصاً یا به‌وسیله نماینده در مجمع حاضر شوند. بر این اساس هر سهامداری می‌تواند به شخص دیگری وکالت دهد که به‌عنوان نماینده به‌جای او در مجمع حاضر شود.

مجمع عمومی شرکت سهامی، از اجتماع صاحبان سهام تشکیل می‌شود. مقررات مربوط به حضور تعداد لازم برای تشکیل مجمع عمومی و آراء لازم جهت اتخاذ تصمیمات، در اساسنامه شرکت معین خواهد شد، مگر در مواردی که به‌موجب قانون تکلیف خاصی برای آن مقرر شده باشد.

مجمع عمومی جدید وقتی قانونی است که صاحبان لااقل یک‌سوم سرمایه شرکت در آن حاضر باشند.

مجامع عمومی به‌موجب قانون به سه دسته اصلی «مجمع عمومی مؤسس»، «مجمع عمومی سالیانه» و «مجمع عمومی فوق‌العاده» تقسیم می‌شود. شرکت خدمات مديريت بي همتا ( شرکت داري ) با سالها تجربه در اين خصوص آمادگي مجامع موسس، مجامع عمومي و فوق العاده انواع شرکت هاي تعاوني، سهامي عام و ديگر شرکت هاي بزرگ را داشته، از شما عزيزان دعوت مي نمايد با ارائه تماس با اين شرکت مراتب درخواست هاي خود را به ما ابلاغ فرموده و يا از طريق پنل ارسال درخواست در صفحه اصلي وب سايت، درخواست ه=خود را در هر موقع از شبانه روز و روزهاي تعطيل براي ما ارسال فرمائيد تا در اولين فرصت با شما تماس بگيريم.

۱- مجمع عمومی مؤسس

مجمع عمومی مؤسس از مؤسسین و سهامداران اولیه‌ای شرکت‌های سهامی عام تشکیل می‌‌شود که در جریان ایجاد شرکت در شرف تاسیس حاضر بوده‌اند. این مجمع صلاحیت انتخاب اولین مدیران، بازرسان و تصویب طرح اساس‌نامه و انتخاب روزنامه رسمی را دارد.

وظایف مجمع عمومی مؤسس شامل موارد زیر است.

رسیدگی به گزارش مؤسسین و تصویب آن و احراز پذیره‌نویسی کلیه سهام شرکت و تأدیه مبالغ لازم

تصویب طرح اساسنامه شرکت و در صورت لزوم اصلاح آن

تصویب اولین مدیران و بازرس یا بازرسان شرکت

تعیین روزنامه کثیرالانتشاری که دعوت و اطلاعیه‌ها تا تشکیل اولین مجمع عمومی عادی از طریق آن برای سهامداران منتشر خواهد شد.

گزارش مؤسسین باید حداقل پنج روز قبل از تشکیل مجمع عمومی مؤسس در محلی که در آگهی دعوت مجمع تعیین ‌شده، برای مراجعه پذیره‌نویسان سهام آماده باشد.

حد نصاب تشکیل جلسه مجمع عمومی مؤسس

به‌موجب ماده ۷۵ در مجمع عمومی مؤسس حضور عده‌ای از پذیره‌نویسان که حداقل نصف سرمایه شرکت را تعهد کرده باشند، ضروری است. اگر در اولین دعوت اکثریت مذکور حاصل نشد، مجامع عمومی جدید فقط تا دو نوبت توسط مؤسسین دعوت می‌شوند، مشروط بر اینکه لااقل ۲۰ روز قبل از انعقاد آن مجمع آگهی دعوت آن با قید دستور جلسه قبل و نتیجه آن در روزنامه کثیرالانتشار که در اطلاعیه پذیره‌نویسی معین‌ شده است، منتشر شود.

مجمع عمومی جدید وقتی قانونی است که صاحبان لااقل یک‌سوم سرمایه شرکت در آن حاضر باشند. در هر یک از دو مجمع فوق کلیه تصمیمات باید با اکثریت دو سوم آراء حاضرین اتخاذ شود. درصورتی‌که در مجمع عمومی سوم اکثریت لازم حاضر نشد، مؤسسین عدم تشکیل شرکت را اعلام می‌دارند.

۲- مجمع عادی سالیانه

مجمع عمومی عادی سالیانه برای رسیدگی به صورت‌های مالی شرکت، رسیدگی به گزارش مدیران و بازرسان شرکت و تقسیم سود و اندوخته بین صاحبان سهام و… سالی یک‌بار در زمانی که در اساسنامه پیش‌بینی‌ شده، تشکیل می‌شود. مجمع عمومی عادی با حضور حداقل بیش از نیمی از سهامداران به نسبت تعداد سهام رسمیت می‌یابد و تصمیمات همواره با اکثریت نصف به‌علاوه یک آراء حاضر در جلسه رسمی معتبر خواهد بود.

مهلت قانونی تشکیل مجمع عمومی عادی سالیانه طبق قانون تجارت حداکثر چهار ماه پس از پایان سال مالی شرکت است. همان‌طور که قبلا نیز اشاره شد، دعوت صاحبان سهام برای تشکیل مجامع عمومی باید از طریق نشر آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار، یا درج در تابلو اعلانات شرکت و يا دعوت رسمي از اعضاء، آنطوريکه اساسنامه مقدر دانسته است، به عمل مي آید. فاصله بین نشر آگهی و تاریخ تشکیل مجمع حداقل ۱۰ روز و حداکثر ۴۰ روز است.

۳- مجمع عمومی فوق‌العاده

به‌جز مجمع سالیانه، هر مجمع دیگری که توسط شرکت برگزار شود، مجمع فوق‌العاده نام دارد. در مجامع فوق‌العاده عمدتاً درباره مواردی مانند افزایش سرمایه شرکت، انحلال شرکت، تغییر در اساسنامه شرکت و… تصمیم‌گیری می‌شود. در مجمع عمومی فوق‌العاده دارندگان بیش از نصف سهامی که حق رأی دارند، باید حاضر باشند و تصمیمات مجمع همواره با اکثریت دوسوم آراء حاضر در جلسه رسمی معتبر خواهد بود.

گفتنی است به‌غیر از «مجمع عمومی فوق‌العاده»، «مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده» نیز برگزار می‌شود که در آن انتخاب اعضای هیئت‌مدیره و… انجام می‌شود.

شرکت خدمات مديريت بي همتا ( ارائه دهنده کليه خدمات صفر تا صد شرکت داري ) با سالها سابقه ايجاد کسب و کارهاي مختلف، افتخار دارد در کنار شما قرار گرفته و بخش خدمات برگزاري مجامع، تنظيم صورتجلسات، تاسيس شرکت ها و يا انجام تغييرات لازم در شرکت ها و يا ساير امور مورد نياز شرکت داري شرکت شما را به عهده گرفته و آرامش و بقاء را براي شرکت شما به ارمغان بياوريد.

از شما عزيزان دعوت مي نمايم، ديگر خدمات ما در منوهاي ديگر خدمات ما را نيز مطالعه فرمائيد. مجموعه شرکت داري ( شرکت خدمات مديريت بي همتا ) با هدف کمک به مالکين، سهامداران، هيئت مديره و مديران شرکت ها در همه زمينه هاي مورد نياز شرکت داري آنها با تشکيل تيم ها، پيمانکاران و تامين کنندگان ارزشمند خود، مي کوشد تا بتوانند شرکتي را به درستي ثبت، راه اندازي، مديريت و توسعه دهد. با ما راحت باشيد و اوامر خود را بدون هيچگونه نگراني براي ما ارسال فرمائيد. با شما هستيم و به اميد فشردن دست هاي شما و عقد قراردادهاي همکاري برد برد براي طرفين انتظار مي کشيم.

” شرکت خدمات مديريت بي همتا، بي همتا در خدمات صفر تا صد شرکت داري “

منتظر تماس شما هستيم.

11      448     448     –        021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X